İnsan gücünün yetersiz kaldığı, oldukça ağır yüklerin taşınması, nakliyesi, istifi ya da tasnif edilmesi ile ilgili olarak makinelerden yardım alınmaktadır.

 Kıbrıs’ta Güvenli Kiralık Vinç Hizmeti

Vinçler taşınması güç ve oldukça ağır olan insan tarafından gerçekleştirilmesi mümkün olmayan malzemelerin açık ya da kapalı alanlarda bir yerden başka bir yere nakliyesi amacıyla kullanılmaktadır. Vinçler pek çok farklı iş kollarında hizmet etmektedir. Vinçler yardımı taşıma, nakliye ve diğer işlemler çok daha kolay ve hızlı yapılır duruma gelmiştir.

 

Kıbrıs kiralık vinç hizmeti hangi iş kolunda kullanılmasına ihtiyaç duyuluyor ise o iş koluna yönelik olarak ihtiyaç duyulan vinç hizmetini sunmaktadır.

Vinç kiralama hizmetinde sepetli vinç kiralama özellikle ayrı bir öneme sahiptir. Sepetli vinçler çok fazla ve farklı özelliklere sahiptir. Bu vinçler sayesinde oldukça yüksek binalara, yük taşınması, yük boşaltılması, gerekli cephe tadilatları, cephe kaplamaları, reklam asılması işlemleri, tabela sistemlerinin takılması, cam temizliği, gerektiğinde montaj işlemleri, tadilat, tamirat sıva ve boya gibi pek çok işlemler gerçekleştirilmektedir.

 

 Vinç Çeşitleri

-Sepetli Vinçler

-Katlanabilir Bumlu Mobil Vinçler

-Teleskopik Vinçler

Şeklinde ayrılmaktadır

 

 Sepetli Vinçler

Taşıma bumu üzerinde kabinli imal edilen vinç modelidir. Genellikle yüksek yerlere personel taşıma ya da küçük malzemelerin nakliyesinde kullanılır. İnşaat firmaları, bakım onarım firmaları, elektrik firmaları, organizasyon firmaları tarafından tercih edilir.

Katlanabilir Bumlu Mobil Vinçler

Orta ölçekli çalışma için uygundur. Bumları katlandığında mevcut kasaları tamamen yüklemeye alanı görevi görür. Çok yönlü vinçlerdendir. Hem vinç hem de kamyon olarak değerlendirmek isteyen kişiler tarafından kiralama talebi olur.

Teleskobik Vinçler

Çok ağır yüklerin taşınması amacıyla imal edilmiştir. Büyük projelerde ve endüstriyel işlerde, tersanelerde kullanılır. Çok yüksek teknolojiye sahip vinçlerdir.