Mobil vinçlerin temel olarak amacı ağır yüklerin bir noktadan başka bir noktaya taşınması/aktarılması işlemidir. Bu sayede hem iş gücünden, hem zamandan ve beraberinde maliyetten kazanımlar sağlanmış olunur.

 

Mobil vinçler isminden de anlaşıldığı gibi mobil şekilde seyyaren her yere gidebilen iş makinalarıdır. Sahip olduğu tekerler ya da palet sistemleri ile mobil vinçler kolaylıkla manevra gerçekleştirebilmektedir. Bu nedenle bu özel tasarıma sahip vinçler pek çok iş kolunda son derece yararlı olduğundan kullanılır.

 

 Mobil Vinçlerin Kullanıldığı Alanlar

 

İnşaat işleri, makine sanayi, ev taşıması, ağır ve büyük yüklerin bir yerden başka bir alana taşınması söz konusu olduğunda mobil vinçler kullanılmaktadır.

 

Kıbrıs mobil vinç filosu hızlı iş gören, manevra kabiliyeti yüksek, pratik kullanımı olan vinçlerini müşterilerinin çeşitli iş ve işlemlerinde kullanılmak üzere kiralamaktadır.

 

 Mobil Vinçlerin Avantajları

 

Kıbrıs mobil vinç farkını her zaman olduğu gibi ortaya koyarak müşterilerinin yararlanabileceği özelliklere sahip filosunda mobil vinçleri bulundurmaktadır.

-Mobil vinçlerin kullanımı oldukça kolay ve pratiktir.

-Manevra kabiliyetleri oldukça yüksektir.

-Ağır yüklerin taşınma, nakliyesi ve yüklenmesinde oldukça faydalıdır.

 

Ancak mobil vinçler kısa mesafeli alanlarda yükün taşınmasını kolaylaştırır, uzun yol kat edilmesi gerektiği takdirde mobil vinçler çok büyük avantajlar yaratmaz.

 

 Mobil Vinçlerin Bakımı

 

Mobil vinçler kesinlikle belirli dönemler arasında bakımları gerçekleştirilmesi gereken araçlardır. Mobil vinçlerin kullanıma bağlı olarak yapılması gereken günlük, haftalık, aylık ve yıllık periyotlara ayrılmış bakım listeleri bulunmaktadır.

 

Kıbrıs mobil vinç olarak işçi güvenliği, iş sürdürülebilirliği nedenleriyle koşulsuz şartsız yapılması gereken tüm vinç bakım işlemlerini gerekli periyotlarda gerçekleştirmekteyiz.

 

Öncelikli olarak her gün vinç çalıştırılmadan önce çelik hat, vinç bom ucu kesinlikle kontrol edilmelidir. Günlük kontrolleri vinci kullanan operatör gerçekleştirmesine rağmen diğer periyodik bakımlarının kesinlikle teknik personel tarafından yapılması gerekir.

 

Aksi söz konusu olduğunda geri dönüşü olmayan tehlikeli durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. İş güveliği ve sürdürülebilirliği açısından bu hususlara önemle dikkat edilmelidir.

 

Pek çok iş kolunda yük taşımak, boşaltmak ya da nakletmek amacıyla kullanılan mobil vinçler oldukça verimli sonuçlar elde edilmesini sağladıklarından dolayı tercih edilmektedir.