Taşınması, nakledilmesi gereken yüklerin oldukça ağır insan gücünün yetersiz kalacağı durumlarda vinç kullanılması yoluna gidilmektedir. Çünkü oldukça ağır olan yüklerin hızlı iş devamlılığı için taşınması, yüklenmesi, nakliyesi ve istifi gerektiği anlarda makineler yardımı ile iş sürekliliği sağlanmaktadır.

 Mağusa’da Kiralık Vinç Hizmeti

Özellikle sanayi, inşaat ve ticari işlerde ağır yüklerin insanlar tarafından nakliyesi söz konusu olmadığı durumlarda hızlı ve organize şekilde işlerin devamlılığını sağlamak amacıyla vinçler kullanılmaktadır. Vinçler insan tarafından kaldırılamayacak ve nakli gerçekleştirilemeyecek tonajlardaki yüklerin taşınmasında iş sürekliliği sağlaması nedeniyle oldukça önemlidir.

Mağusa kiralık vinç hizmeti tüm bu ihtiyaçların karşılanması amacıyla vinç hizmeti sunmaktadır.

Vinç Çeşitleri

Kullanım amaçlarına yönelik olarak vinçler çeşitli formlarda ve özelliklerde bulunmaktadır. Mağusa kiralık vinç hizmetleri müşterilerinin ihtiyacı olan vinçleri tahsis etmektedir.

Vinçler hareket kabiliyetlerine göre ve kaldırma kabiliyetlerine göre ikiye ayrılmaktadır.

Hareket kabiliyetine göre vinçler; Sabit vinçler, paletli vinçler, lastik tekerlekli vinçler, köprülü vinçler olarak ayrılmaktadır.

Kaldırma kabiliyetlerine göre vinçler; Hidrolik halatlı vinçler, halatlı vinçler olarak ayrılmaktadır.

 

Sabit vinçler; sabit bir noktaya monte edilir genellikle kaldırma ve depolama işlerinde kullanılır.

Paletli vinçler; bir palet üzerinde hareket ederek özellikle yumuşak arazilerde kullanılır

Lastik tekerlekli vinç; kamyon üzerine monte edilerek fayda sağlanır.

Köprülü vinçler 40 tona kadar kaldırma kapasitesi nedeniyle kullanılır.

Ray üzerinde hareketli vinçler; ray üzerindeki taşıyıcılara yerleştirilmek suretiyle kullanılır.

Kule vinçler; yüksek alanlar için tercih edilir 60 metreye kadar yükselir.

Hidrolik halatlı vinç; Kurtarıcı ve taşıyıcı özellikleri vardır. Lastik tekerleklidir, dizel motor ile çalışır

Halatlı vinçler; baraj, köprü inşatı işlerinde kullanılan özel vinçlerdir.

 Neden Vinç Kiralanır?

Sanayi ve inşaat kollarında özellikle bazı yüklerin insan ya da farklı araçların güçleri ile kaldırmak, taşımak, nakletmek imkansızdır. Bu durumlarda vinçlerin yardımı gerekir. Oldukça fonksiyonel özellikleri bulunan vinçler çeşitlerine göre 360 derece dönebilmekte, aşağı ve yukarı hareket kabiliyetine sahip, 60 tona kadar yük taşıma kapasitesi bulunan ve 40 metreye kadar uzanan özelliklere sahiptirler.

Mağusa kiralık vinç tüm bu özellikleri taşıyan filosundaki vinçleri ile müşterilerinin işlerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Bu kadar çok işlev ve fonksiyona sahip vinçler işlerin hızlı yürütülmesi ve iş sürekliliği açısından son derece önemli makinalardır.